תמונת קישור למפת ספקים

join btn 

 • משתלת שתילים- משתלה יצרנית
  משתלת שתילים- משתלה יצרנית
  תחום עיסוק: משתלות לקהל הרחב, משתלות יצרניות ומגדלים, משתלות סיטונאיות
  עמוד הספק: פתח
 • משתלת צבר - קקטוסים וסוקולנטים
  משתלת צבר - קקטוסים וסוקולנטים
  תחום עיסוק: משתלות לקהל הרחב
  עמוד הספק: פתח
 • גינות - משתלה וחנות גן אינטרנטית
  גינות - משתלה וחנות גן אינטרנטית
  תחום עיסוק: משתלות לקהל הרחב, יבואנים, עיצוב הגן, מוצרים וציוד לגן, ריהוט ותאורת גן
  עמוד הספק: פתח
 • הטובים לדקל - הדברת חדקונית הדקל
  הטובים לדקל - הדברת חדקונית הדקל
  תחום עיסוק: יועצים ובעלי מקצוע, גננים וטיפול בגן
  עמוד הספק: פתח
 • יצחק, טיפול והדברה בצומח ( גם חדקונית הדקל)
  יצחק, טיפול והדברה בצומח ( גם חדקונית הדקל)
  תחום עיסוק: יועצים ובעלי מקצוע, גננים וטיפול בגן
  עמוד הספק: פתח
 • משתלת מלצר
  משתלת מלצר
  תחום עיסוק: משתלות לקהל הרחב, משתלות יצרניות ומגדלים, משתלות סיטונאיות
  עמוד הספק: פתח
הגינה מגיעה אל הנכה, אם הנכה אינו יכול לצאת לגינה הצילום מאת: תום פורטוגלי

הגינה מגיעה אל הנכה, אם הנכה אינו יכול לצאת לגינה

עמדת גינון ניידת, המאפשרת להביא את הגן, העציץ והצמח, אל בעלי מוגבליות פיסיות.


העמדה מותאמת למידות כסא הגלגלים.

תאריך: 04-11-2014 מאת: תום פורטוגלי תגיות:נכים, מתקן, מוגבלות
הוסף לאוספים שלי

עמדת עבודה ניידת - יעודית לתחום הגינון הטיפולי

המשיכה שלי לעולם העיצוב, עוד מהיותי ילדה, נבעה מצורך אינסטינקטיבי לשפר ולייעל את הסביבה שבה אנו חיים. בשנתי השנייה ללימודי עיצוב המוצר נחשפתי לעמותת "מילבת" המסייעת להעלות את רמת עצמאותם של בעלי מוגבלות, לשפר את תפקודם ולשלב אותם בחיי הקהילה באמצעות סביבה טכנולוגית נגישה ומותאמת.
התחברתי במהירות לפעילות העמותה ולמטרותיה, שכן לפני כשבע שנים נפגעה בת-דודתי בעמוד השדרה בעת שקפצה לבריכה במסיבת יום הולדת. היא הייתה אז בת 12, חודשיים בלבד לאחר בת-המצווה שלה, ומאותו יום הפכה מילדה עצמאית וקופצנית למשותקת מהמותניים ומטה. ברגע אחד השתנו חייה לחלוטין. היכולת המובנת מאליה להחזיק עיפרון או מזלג בכוחות עצמה הפכה למשימה קשה, ולפעמים אף בלתי אפשרית.תום פורטוגלי - פ - גמר - סמינר הקיבוצים 2013 - הדמיה 3

הכוח לשנות בעיצוב

בלימודיי החלטתי להשתמש בכלי העיצוב שבידי כדי לשפר את איכות החיים של בעלי מוגבלות כזו או אחרת. בעיצוב עבור בעלי מוגבלויות יש כוח לשנות, והוא הערך המוסף בעשייה הזו.

DSC 0024
לנו כמעצבים יש אפשרות להשפיע ולו במעט על התלות של אדם מוגבל באחרים בפעולות היומיום, והאפשרות הזו היא שיצרה בי רצון להעמיק, לחקור ולעסוק עוד בעיצוב מסוג זה, עיצוב שתורם לי כמעצבת ולחברה כולה.


במהלך השנה השלישית ללימודים ביצעתי מחקר בסביבת המטבח של אדם נכה, ועיצבתי עם סטודנטים נוספים עמדת עבודה ניידת עבור אדם המשותק בפלג גופו התחתון, במטרה לסייע לו לבצע פעולות יומיומיות במטבח. מכאן, עם תחילת העיסוק בפרויקט הגמר, היה ברור לי שאמשיך לפתח תחומי עיצוב עבור בעלי מוגבלויות ולתרום את יכולותיי למען האנשים המיוחדים הללו. גם להם מגיעה סביבה נעימה ומעוצבת להתנהל בה במהלך חייהם.

היכולת להצליח לעצב משהו שישפיע כל כך על אדם אחר - יש בזה משהו שפשוט מרגש אותי.


תחקיר מקיף בשטח

הגעתי אל גינון טיפולי לאחר התייעצויות עם בעלי מוגבלות, עם עמותות ואנשים נוספים, ולאחר שצפיתי בטיפולים עצמם כדי לחקור את הנושא לעומק. הקו המנחה תרפיה באמצעות גינון הוא שהמטופל הופך בעצמו למטפל, ובכך מיטיב את מצבו ומשפר את איכות חייו. הוקסמתי מהרעיון.

החשיבה הזו, שמתמקדת ברצון להחזיר למטופלים את עצמאותם בשיטת טיפול השומרת על כבודם, קלעה בדיוק לנקודה ששבתה אותי בעיצוב לבעלי מוגבלויות.תום פורטוגלי - פ - גמר - סמינר הקיבוצים 2013 - הדמיה 4

עד מהרה הבנתי את המחסור הגדול באמצעים שיאפשרו לבעלי מוגבלות פשוט לחיות, לבצע פעולות שגרתיות וליהנות מהן - וגם את הצורך ואת הביקוש העצום. התחלתי בעיצוב עמדת עבודה ניידת ייעודית לגינון טיפולי, שתאפשר הנגשה של התחום ובכך תרחיב את היקף המטופלים שיוכלו להיעזר בו.

כאשר מעצבים עבור אוכלוסייה בעלת מוגבלות, חשוב להבין שיש אילוצים ונתונים רבים שלוקחים בחשבון. אין פה הרבה מקום לוויתורים שלעתים נאלצים לבצע בעיצוב בתחומים אחרים, בשל אילוצי תקציב, חומר, טכנולוגיה וכן הלאה.

בעיצוב עמדת העבודה הניידת הקפדתי על כל פרט, שכן לכל חלק בעיצוב יש סיבה לקיומו והשלכות על התוצר הסופי וכמובן על המשתמש בו. לדוגמה, נצמדתי לנתונים הארגונומיים של כיסא גלגלים הדורשים התייחסות למרחק הישיבה מהרצפה, לטווח התנועה של היושב בכיסא וכדומה. אלה דברים שלא ניתן להתעלם מהם, אחרת התוצאה אינה מספקת פתרון מיטבי.תום פורטוגלי - פ - גמר - סמינר הקיבוצים 2013 - הדמיה 5

תוך כדי התהליך נאבקתי לפתור את הסוגיות הרבות שעלו בתחקיר ושאליהן יש להתייחס, ונעזרתי כאמור במטפלים כדי לבדוק את העיצוב ולתקן אותו בהתאם להערותיהם. היה חשוב לי להקפיד על איכות העיצוב בהיבט הטכני, אבל יותר מהכל על העיצוב בהיבט האישי, כך שיתאים למטופלים ויהווה את הפתרון הטוב ביותר להנגשת הגינון עבורם.

עבורי, להצליח לעסוק בתחום העיצוב תוך שילוב ערך חברתי עצום, לשנות חיים באמצעות עיצוב, זו מטרה נעלה ומשמעותית.

אני מאמינה שאם זכיתי בכישרון או ביכולת לעצב, עליי לנתב זאת לטובת פרויקטים חברתיים-קהילתיים בעלי השפעה על איכות חיים של אחרים. זהו חלק בלתי נפרד מהמקצוע וזו משימה מאתגרת וחשובה הן לי כמעצבת וכאדם, והן לחברה כולה.

 

מעצבת המוצר - תום פורטוגלי

portitom@gmail.com

 

?לדפי הסברים באתר

הקימו ׳אוסף חדש׳

רשימת האוספים שלי

סמנו לאיזה אוספים להוסיף את הפריט. ("שמור והוסף" בגמר התהליך)

שמור והוסף
סגור שמור והוסף
scroll back to top

bird banner

סגור ואל תציג יותר
? X לחץ כדי לצפות באוסף המהיר הכינו במהירות רשימת צמחים ! חדש! ניתן ליצור הצעת מחיר בקלות ובמהירות...

יש לסמן ב-V את הצמחים אותם הנך מעוניין להוסיף להזמנה

הוסף הכל לאוספים נקה הכל

לא ניתן לשמור צמחים נוספים!

ניתן להוסיף את הצמחים ברשימה המהירה לאחד האוספים, ואח"כ להמשיך את האוסף המהיר.

בחר אוסף אחד לשליחה במייל

שלח את האוסף שלי

סגור שלח